Projekty

Nasze najlepsze i wybrane projekty

Centrum Kongresowe ICE Kraków w Krakowie
9 kwietnia 2015 08:58:26

Projekt warsztatowo – wykonawczy oświetlenia estradowego w Centrum Kongresowym ICE Kraków w Krakowie

Wykonanie: 2013

Projekt zrealizowany

Powierzchnia użytkowa: 36 000 m²

: 280 473 m3

Widownia: Sala Audytoryjna - 2100 miejsc, Sala Teatralna - 600 miejsc, Sala Kameralna - 300 miejsc

Otwarte w październiku 2014 roku centrum koncertowo-kongresowe ICE Kraków jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i technologii widowiskowej. Sala Audytoryjna z widownią na ponad 2000 miejsc jest największą salą widowiskową w Krakowie. W ramach realizowanego kontraktu, firma P.S. TEATR Marek Gumiński była odpowiedzialna za projekt warsztatowo – wykonawczy oświetlenia estradowego, dostawę i montaż oświetlenia scenicznego na terenie całego obiektu, jak również dostawę i montaż mechaniki scenicznej.

Nowo powstały obiekt to ponad 36.000 m² przestrzeni konferencyjnej. ICE dysponuje trzema głównymi salami: Audytoryjną, Teatralną oraz Kameralną, mieszczącymi maksymalnie odpowiednio 2100, 600 i 300 widzów. Dodatkowo znalazł się tam także zespół trzydziestu dwóch sal konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami, przeszklone  trzypoziomowe foyer z widokiem na Wawel, wielofunkcyjna sala wystawowa oraz powierzchnie  pomocnicze.

Centrum wyposażone zostało także w zaawansowany system regulatorów napięcia i przesyłu sygnału sterującego. W skład obwodów oświetlenia technologicznego wchodzi m.in. 106 podwójnych paneli przełączeniowych DMX/Ethernet Pathport C PATHWAY, bloki regulatorów i styczników ETC Sensor oraz moduły światłowodowe.

Dodatkowo w Salach Teatralnej i Kameralnej firma P.S.TEATR odpowiedzialna była za mechanikę sceniczną. Wyposażono je w sztankiety dekoracyjne, wyciągi głośników, wyciągarki łańcuchowe, banery akustyczne. Wszystkie urządzenia mechaniczne sterowane będą z centralnego systemu sterowania napędami za pomocą kilku pulpitów AIDA by TEATR. Cały zamontowany system sprawia, że Centrum Kongresowe w Krakowie jest jednym z najnowocześniejszych budynków w Polsce.

Powrót do aktualności