Projekty

Nasze najlepsze i wybrane projekty

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
9 kwietnia 2015 10:01:20

Projekt wykonawczy napędów elektrycznych urządzeń mechanicznych sceny

Projekt wykonawczy oświetlenia technologicznego

Wykonanie: 2009

Projekt zrealizowany

Powierzchnia użytkowa: 19 352 m²

Kubatura: 198 778 m3

Widownia: 419 miejsc

W sierpniu 2014 roku miało miejsce otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. W tym obiekcie firma P.S.TEATR odpowiedzialna była za projekt wykonawczy napędów elektrycznych urządzeń mechanicznych sceny oraz oświetlenia technologicznego, dostawę i montaż oświetlenia scenicznego, a także system mechaniki scenicznej w wielofunkcyjnej, multimedialnej sali audytoryjnej. Projekt oświetlenia technologicznego wykonał inż. Tomasz Zaborowski, za projekt napędów odpowiedzialny był inż. Zdzisław Bober, zaś za mechanikę –  inż. Małgorzata Bober.

Sterowanie oświetleniem jest możliwe za pomocą pulpitu nastawczo-sterowniczego Palette VL 1000 Strand Lighting z dwoma dodatkowymi monitorami 17-calowymi. Dostawa obejmowała także 3 cyfrowe bloki rozdzielczo-sterownicze WALL RACK Strand Lighting. Sygnał DMX wzmacniany jest za pomocą montowanych w racku wzmacniaczy CH6 DTS. Do sterowania obwodów nieregulowanych oraz roboczych w sali konferencyjnej Europejskiego Centrum Solidarności zastosowany został system HDL BUS Pro. Wykorzystany do tego został panel HDL z 7-calowym ekranem dotykowym zamontowany w kabinie operatora oświetlenia oraz moduły stycznikowe w tyrystorowni.

Z zakresu mechaniki scenicznej firma P.S.TEATR wyposażyła Europejskie Centrum  Solidarności w podesty estradowe, ruchome i stałe sztankiety oświetleniowe, podnośniki i wieże oświetleniowe, a także napędy urządzeń mechanicznych: pulpit sterowniczy oraz rozdzielnicę zasilającą wraz z instalacją.

 

Powrót do aktualności