Projekty

Nasze najlepsze i wybrane projekty

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach
9 kwietnia 2015 10:04:01

Projekt wykonawczy napędów elektrycznych sceny w Sali Widowiskowej

Projekt wykonawczy oświetlenia technologicznego sceny w Sali Widowiskowej

Wykonanie: 2008

Projekt zrealizowany

Widownia: 540 miejsc

Powierzchnia sceny: 350 m2

W Otrębusach w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. w ramach modernizacji i rozbudowy obiektu, P.S. TEATR było odpowiedzialne za zaprojektowanie i montaż urządzeń mechanicznych sceny i widowni, instalacje napędów elektrycznych sceny i widowni oraz zaprojektowanie i wyposażenie w urządzenia oświetlenia technologicznego sceny.

Scena to prawie 350 m2 powierzchni z dodatkowymi dwoma bocznymi kieszeniami po 100 m2 każda. Została wyposażona m.in. w ruchome mosty oświetleniowe, most portalowy, dwie ruchome wieże portalowe oraz w sztankiety elektryczne o regulowanej prędkości ruchu, służące do podwieszania dekoracji bądź elementów zmieniających akustykę Sali w zależności od potrzeb.

Widownia Sali widowiskowej jest w stanie pomieścić 540 widzów. Została wyposażona w innowacyjny system podnoszenia, składający się z sześciu podnośników śrubowych o nośności  35 kN każdy. Zainstalowany system umożliwia zaaranżowanie widowni w układzie teatralnym, a dzięki podnośnikom ruchomej podłogi, po automatycznym usunięciu foteli i wyrównaniu podłogi widowni do poziomu sceny, stworzenie jednolitej przestrzeni użytkowej o powierzchni 1100 m2. Rozwiązania zastosowane w Sali widowiskowej zapewniają jej dużą funkcjonalność.

Wszystkie urządzenia mechaniczne są sterowane elektrycznie z pulpitu sterowniczego umieszczonego w wieży portalowej. Instalacja napędów obejmowała również wykonanie sterowania dla ekranów akustycznych umieszczonych nad widownią. Wyposażenie oświetlenia technologicznego sceny składa się z konwencjonalnych urządzeń oświetleniowych, ruchomych głów oraz naświetlaczy LED. Scena została również wyposażona w instalację oświetlenia technologicznego składającą się z 240 obwodów regulowanych, 36 obwodów nieregulowanych i 24 obwodów roboczych.

Powrót do aktualności