Wielki sukces DTS w Konkursie Piosenki Eurowizja 2019

PHILIPS VARILITE VL6500 WASH
3 października 2019
Tips & tricks: DMXcat
3 października 2019

DTS to włoska firma, będąca od 1980 roku liderem w dziedzinie profesjonalnego oświetlenia estradowego i architektonicznego. Produkty firmy, są w całości projektowane, konstruowane, produkowane i montowane we własnych zakładach we Włoszech.

Dzięki wyjątkowej wiedzy i autentycznemu włoskiemu kunsztowi, DTS stworzyło niezwykle zróżnicowaną gamę produktów, dostarczając innowacyjne i praktyczne rozwiązania dla klientów na całym Świecie. Idea firmy DTS ukierunkowana jest na całkowitą satysfakcję klienta z jakości dostarczonego mu produktu końcowego, stąd w ostatnich latach firma DTS, poszerza swoje podstawowe linie produktów o nowe technologie i rozwiązania odpowiednie do każdego projektu oświetleniowego.

Konkurs Piosenki Eurowizja 2019, to podwójny sukces Włochów.

Utwór w wykonaniu Made in Italy, zapewnił Włochom drugie miejsce w finale konkursu, natomiast zachwycające show które towarzyszyło wszystkim uczestnikom zawdzięczamy między innymi ponad 400 urządzeniom włoskiej firmy DTS.

Po raz pierwszy do realizacji oświetlenia na finale tego prestiżowego konkursu, wybrano 376 listw LED Katana, które uświetniły główną scenę, oraz 48 Synergy 5 Profile zainstalowanych w Green Room.

Katana, dzięki zoomowi liniowemu o rozpiętości od 3.5 ° – 30 °, jest w stanie wyświetlać w powietrzu smugi światła o niezwykle jasnych i ostrych krawędziach. Urządzenia te zostały zainstalowane nad publicznością i wokół głównej sali, rozświetlając każdy występ, dynamicznie dostosowując kolorystykę z precyzją co do jednego piksela.

Synergy 5 Profile, dzięki swojej ekstremalnej wszechstronności i jasności, doskonale oświetliło wielopoziomową scenę Green Room, w której Artyści oczekiwali wyjścia na scenę główną i udzielali wywiadów. Wykorzystano tu, obrotowy system kadrowania, pozwalający kierować i kształtować wiązkę światła bez utraty jej jasności i ostrości.

Ronen Najar, projektant oświetlenia, powiedział o produktach DTS:

„Powiesiliśmy Katanę na scenie i ponad publicznością. Była idealnym rozwiązaniem do kontynuowania projektu dekoracji sufitu opartego na wzorze trójkąta i uzupełnienia linii z trójkątnego paska wideo.
Nowa ruchoma głowa Synergy 5 została zawieszona w Green Room i pomogła nam wprowadzić uczestników w atmosferę głównej sceny. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru, wszystkie jednostki działały bez problemów. ”

Raffaella Scaccia, dyrektor sprzedaży DTS:

„Jesteśmy naprawdę dumni z tego wyzwania, które uczyniło nas lepiej rozpoznawalnymi w Europie. Pokazaliśmy naszą energię, skupienie na ciągłym rozwoju i poprawie funkcjonalności naszych urządzeń.
Według ekipy oświetleniowej konkursu, nasze produkty są niezawodne, cieszymy się, że nasze rozwiązania techniczne, po raz kolejny została potwierdzona jako wartość dodana.”

Fundusze Europejskie