Tips & tricks: DMXcat

Wielki sukces DTS w Konkursie Piosenki Eurowizja 2019
3 października 2019
Minuit Une w programie TV Twoja twarz brzmi znajomo
3 października 2019

Urządzenie DMXcat® daje profesjonalnym oświetleniowcom możliwość włączania, testowania oraz rozwiązywania problemów z dowolnym urządzeniem DMX – od najprostszych LEDowych reflektorów PAR, po wysoce zaawansowane oprawy oświetleniowe typu ruchome głowy. Tester DMXcat® umożliwia codzienną pracę podczas tworzenia projektów oświetleniowych na całym świecie.


Celem, który nam przyświeca jest ułatwienie korzystania z narzędzia DMXcat profesjonalistom takim jak Ty. W oparciu o pytania użytkowników, które przez ostatnie trzy miesiące otrzymał nasz zespół techniczny, opracowaliśmy pięć wskazówek, umożliwiających jeszcze prostsze korzystanie z testera.

 1. W jaki sposób połączyć się z danym urządzeniem bez dostępu do Internetu?
  Jeżeli w aplikacji DMXcat użytkownik doda urządzenie do ’Ulubionych’ (Favorites), aplikacja zapisze ustawienia indywidualne danego urządzenia bezpośrednio na smartfonie. W momencie dodania preferowanych urządzeń do listy ‘Ulubionych’, urządzenia te nie tylko umożliwiają łatwy dostęp, lecz dostęp do nich nie sprawia problemu nawet przy braku połączenia z Internetem.
 2. W jaki sposób mogę usunąć Preset z aplikacji Sterownika DMX (Controller DMX)?
  Należy przesunąć palcem dany preset w lewo i wybrać opcję „Usuń” – “Remove”.
 3. W jaki sposób mogę zdiagnozować problemy z urządzeniami w obrębie linii DMX?
  Funkcja analizowania opcji DMX (Analyze DMX) dostępna w aplikacji testera DMX pozwala na uzyskanie cennych informacji na temat danych odbieranych ze sterownika, mogących dalej pomóc w zdiagnozowaniu problem. Trzy sekcje zapewniające najbardziej bezpośrednią pomoc to: “Number of Slots” (liczba slotów), “Update Rate” (częstotliwość aktualizacji), oraz “Received Start Codes” (odebrane kody startowe).
 4. W jaki sposób ustawić posiadane urządzenie oświetleniowe do pozycji wyjściowej?
  Za pomocą 3-punktowego menu aplikacji Fixture Controller, użytkownik ma możliwość zresetowania wszystkich wartości DMX zapisanych urządzeń ruchomego oświetlenia do ich domyślnych wartości wyjściowych.
 5. W jaki sposób przeprowadzić testy indywidualnego urządzenia?
  Na ekranie Transmit DMX aplikacji DMX Tester należy ustawić Preset prędkości transmisji (Transmit Speed Preset) na wartość „Max”. Spowoduje to przesłanie danych DMX w najszybszym tempie, na jaki pozwala specyfikacja DMX512. Jeśli urządzenie zachowuje się niewłaściwie, należy zmniejszyć prędkość przesyłania, do momentu uzyskania spójnej kontroli. Większość dostępnych konsolet oświetleniowych i bramek DMX daje możliwość regulacji prędkości DMX bez wpływu na wartości wyjściowe widoczne na scenie.
  Urządzenie DMXcat zaprojektowano z myślą o profesjonalistach branży oświetleniowej. Tester DMXcat to niezwykle wygodne, przyjazne dla użytkownika narzędzie, a aplikacja mobilna dostępna jest do darmowego pobrania na platformy: iPhone, Android oraz Amazon Fire.
Fundusze Europejskie